We believe in a better world.
We develop him.

More about us Investment news Contact us

Who we are

We are a dynamic investment company with international background. We cooperate with professionals, major financial investors and banks in asset management. We investing into new technologies, companies with development potential and building a strong and stable capital portfolio combining conservative and dynamic finance tools. We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Our core business is real estate business development and management. We are searching for investment opportunities in the energy sector with a focus on renewable and secondary energy sources, smart technology and energy engineering as well.

What we do

Invest

Investing into new ideas and technologies, companies with economic potential just like into real estate.

Development

Searching for a further development potential at ourselves just like at our partners.

Partnership

We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Consulting

We cooperate with professionals, major financial investors, banks, tax auditors and legal and economic advisors.

Investment news

13. 04. 2021 13:04

Jonas: Teslu nyní musíte vlastnit. Proč?

ADAM JONAS Z MORGAN STANLEY JE JEDNÍM Z NEJZNÁMĚJŠÍCH ANALYTIKŮ NA WALL STREET A NA BLOOMBERG MARKETS ŘEKL, ŽE AKCIE TESLY INVESTOŘI NYNÍ PROSTĚ MUSÍ VLASTNIT. PODLE JEHO SLOV HOVOŘÍ S ŘADOU LIDÍ, KTEŘÍ CHTĚJÍ MÍT V PORTFOLIU TITULY, KTERÉ BUDOU REFLEKTOVAT POSUN K ELEKTROMOBILITĚ. TITO LIDÉ ALE NECHTĚJÍ KUPOVAT AKCIE TESLY, COŽ JIM JONAS ROZMLOUVÁ. POKUD JE TOTIŽ NEKOUPÍ, RISKUJÍ, ŽE „NEBUDOU VLASTNIT FIRMU, KTERÁ UČINÍ NEPOTŘEBNÝM VŠE, CO TITO LIDÉ VLASTNÍ.“  


patria.cz

13. 04. 2021 13:04

Miliardy do větru. EPH postaví v Německu větrné parky o výkonu 300 megawattů

Energetický a průmyslový holding posiluje v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Prostřednictvím své dceřiné firmy EP New Energies (EPNE) postaví v Německu větrné farmy s celkem padesáti větrnými turbínami o výkonu po šesti megawattech. Ročně vyrobí kolem 800 tisíc megawatthodin elektřiny, což odpovídá roční spotřebě více než 230 tisíc domácností. Jeden megawatt výkonu dnes podle hráčů z trhu vyjde na zhruba dvacet milionů korun, investice by tak mohla dosáhnout šesti miliard korun.


E15.cz

12. 04. 2021 18:04

Konsolidovaná zpráva o platbách orgánům správy členského státu Evropské unie nebo třetí země za rok 2020

Společnosti ČEZ, a. s., vzniká dle § 32c zákona o účetnictví povinnost zpracovat a zveřejnit tuto konsolidovanou zprávu o platbách orgánům správy členského státu Evropské unie nebo třetí země.


ČEZ

12. 04. 2021 18:04

Budaj chce zmeniť posudzovanie vplyvov na životné prostredie cez nový klimatický zákon

Ministerstvo životného prostredia chce do konca roka pripraviť zákon, ktorý zaviaže ostatné rezorty robiť politiku tak, aby neboli ohrozené klimatické ciele. Súčasťou má byť aj zásadná zmena v posudzovaní vplyvov na životné prostredie, takzvanej EIA.


e.dennikn.sk

12. 04. 2021 12:04

Čína je velmoc v těžbě bitcoinů. Ohrožuje to ale splnění klimatických cílů

Těžba bitcoinů v Číně je tak náročná na emise oxidu uhličitého, že to může ohrozit plán země na snížení emisí. Vyplývá to z nejnovější studie akademiků čínských, amerických a britských univerzit, na kterou upozornil server BBC. V současnosti se Čína podílí na celosvětové těžbě bitcoinů více než 75 procenty.


Novinky.cz

12. 04. 2021 12:04

ČEZ spustil telefonní linku pro zákazníky s poruchou sluchu. Během COVID je pro ně těžké vyřídit požadavky

Nastavení záloh za energie nebo zadání samoodečtu lze po telefonu zvládnout během pár minut. Pro osoby se sluchovým postižením nebo pro hůře slyšící seniory je to ale často obtížný nebo dokonce úplně nemožný úkon. Právě pro ně proto ČEZ Prodej od března spustil zákaznickou linku s textovým přepisem hovoru. Do jednodušší a srozumitelnější komunikace se zákazníky zapojil také handicapované.


ČEZ

11. 04. 2021 20:04

EU má v plánu omezit svůj vliv na odlesňování tropických deštných lesů. Ze 1141 návrhů mají smysl jen dva

Některé produkty, které Evropská unie dováží, výrazným způsobem přispívají k odlesňování tropických deštných lesů. EU má v plánu proti tomu zakročit a shromažďuje návrhy, jak tento negativní vliv snížit. Švédská univerzita Chalmers spolu s belgickou univerzitou Louvain podrobně prostudovaly všech 1141 návrhů a došly ke dvěma, které podle nich mají reálný potenciál něco změnit.  


ekolist.cz

11. 04. 2021 20:04

Bitcoin musí být energeticky náročný, aby si udržel hodnotu, říká šéf těžařů kryptoměn Čapek

Nejrozšířenější kryptoměna vzbuzuje pozornost nejen svým zhodnocením, ale i nárůstem množství elektřiny, které ke svému fungování potřebuje. Podle studie je to za rok dvakrát více, než spotřebuje Česká republika. Zároveň jde o podobný odběr proudu jako ze strany spotřebičů ve stand-by režimu v USA. Kryptoměna je proto terčem kritiky části ekologických aktivistů. A nejspíš ještě nějakou dobu bude.  


E15.cz

Contact us

+420 222 513 128
info@sqr.cz

SQUARE Invest & Development a.s.

Ovocný trh 572/11, 120 00 Prague 1
Company registration number: 03864065
TAX ID: CZ03864065

Data Box ID: b24yc3u
SQUARE Invest & Development a.s. is registered in the Commercial Register kept at the Municipal Court in Prague, Section B, 20498