We believe in a better world.
We develop him.

More about us Investment news Contact us

Who we are

We are a dynamic investment company with international background. We cooperate with professionals, major financial investors and banks in asset management. We investing into new technologies, companies with development potential and building a strong and stable capital portfolio combining conservative and dynamic finance tools. We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Our core business is real estate business development and management. We are searching for investment opportunities in the energy sector with a focus on renewable and secondary energy sources, smart technology and energy engineering as well.

What we do

Invest

Investing into new ideas and technologies, companies with economic potential just like into real estate.

Development

Searching for a further development potential at ourselves just like at our partners.

Partnership

We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Consulting

We cooperate with professionals, major financial investors, banks, tax auditors and legal and economic advisors.

Investment news

24. 11. 2020 20:11

Je nutné zpřesnit podmínky pro výstavbu nových solárních elektráren v Modernizačním fondu, reaguje Svaz na kritiku MŽP

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ DNES REAGOVALO NA KRITIKU SVAZU MODERNÍ ENERGETIKY ZAMĚŘENOU NA CHYBY V NASTAVENÍ MODERNIZAČNÍHO FONDU, KTERÉ BUDE PODLE SVAZU PROBLEMATICKÉ POUŽÍT NA SOLÁRNÍ PARKY, KTERÉ BY MOHLY VYRŮST NA REKULTIVOVANÝCH PLOCHÁCH NEBO NEÚRODNÝCH PŮDÁCH. I PŘES TO, CO ŘÍKÁ NYNÍ MINISTERSTVO, TAK JE V MATERIÁLU DOSLOVNĚ UVEDENO, ŽE SE NA TĚCHTO PLOCHÁCH STAVĚT NEBUDE. POKUD BY MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ TOTO PRAVIDLO NEUPRAVILO TAK, ABY SE JEDNALO POUZE O VYNECHÁNÍ SKUTEČNĚ CENNÉ ZEMĚDĚLSKÉ PŮDY STUPNĚ OCHRANY I. A II., TAK MODERNIZAČNÍ FOND FUNGOVAT NEBUDE. SNAHOU SVAZU MODERNÍ ENERGETIKY JE, ABY BYLY PODPOŘENY NOVÉ OBNOVITELNÉ ZDROJE NA VÝSYPKÁCH, REKULTIVACÍCH A BROWNFIELDECH, COŽ BEZ ÚPRAVY DOKUMENTU NEBUDE MOŽNÉ. NAVÍC SVAZ NIKDY NENAVRHOVAL, ŽE BY SOLÁRNÍ PARKY MĚLY VZNIKAT NA KVALITNÍ ORNÉ PŮDĚ, JAK TVRDÍ MŽP.


Svaz moderní energetiky

24. 11. 2020 07:11

Modernizační fond české energetiky nabídne zhruba 150 miliard korun. Dotace začne rozdělovat příští rok

Ministerstvo životního prostředí představilo Modernizační fond, který má pomoci se snižováním emisí a podpořit obnovitelné zdroje. O to jak, kam a komu se bude rozdělovat zhruba 150 miliard korun, se ale už nyní vedou spory. 


ČT24

23. 11. 2020 21:11

EDF odstaví britskou jadernou elektrárnu Hinkley Point B v roce 2022

PROVOZ JADERNÉ ELEKTRÁRNY HINKLEY POINT B VE SPOJENÉM KRÁLOVSTVÍ BUDE UKONČEN NEJPOZDĚJI V ROCE 2022, PO 45 LETECH PROVOZU. PŮVODNÍ ŽIVOTNOST ELEKTRÁRNY ZPROVOZNĚNÉ V ROCE 1976 BYLA 30 LET, PO ROCE 2000 VŠAK BYLA PRODLOUŽENA AŽ DO ROKU 2023. HINKLEY POINT B S INSTALOVANÝM VÝKONEM 1250 MW ZA DOBU SVÉHO PROVOZU VYROBIL 300 TWH ELEKTŘINY.


oEnergetice.cz

23. 11. 2020 20:11

Německé plynové elektrárny jsou díky nízkým cenám plynu nasazovány pro pokrytí základního zatížení

NĚMECKÉ PLYNOVÉ ELEKTRÁRNY BUDOU I NADÁLE, AŽ DO OBDOBÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, PROVOZOVÁNY PRO POKRYTÍ ZÁKLADNÍHO ZATÍŽENÍ. DŮVODEM JSOU NÍZKÉ CENY PLYNU, KTERÉ PLYNOVÉ ELEKTRÁRNY FAVORIZUJÍ OPROTI ELEKTRÁRNÁM ČERNOUHELNÝM. SPOLEČNOSTI PROVOZUJÍCÍ ELEKTRÁRNY TO UVEDLY PRO AGENTURU MONTEL [https://www.montelnews.com/en/story/german-gas-plants-set-to-run-baseload-in-dec-amid-low-prices/1169515].


oEnergetice.cz

23. 11. 2020 20:11

SEPS vyplatí finančné náhrady vlastníkom pozemkov, na ktorých stavia

Stavajú na vašom pozemku elektroenergetické stavby, napríklad elektrické vedenie? Môžete požiadať o jednorazovú náhradu.


energie-portal.sk

23. 11. 2020 20:11

Využitie plného potenciálu OZE by Slovensko stálo 22 miliárd eur

Krajiny s vysokým podielom premenlivých zdrojov zaznamenali nižšie systémové náklady ako sa predpokladalo, tvrdí Medzinárodná agentúra pre obnoviteľnú energiu.


energie-portal.sk

20. 11. 2020 12:11

Novinky v palivech I/11/2020

CHILE SE CHCE STÁT JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH EXPORTÉRŮ "ZELENÉHO" VODÍKU NA SVĚTĚ. V TÉTO OBLASTI BUDE CHILE SOUTĚŽIT S RUSKEM, KTERÉ KROMĚ NAVÝŠENÍ TĚŽBY FOSILNÍCH PALIV CHCE ASPIROVAT NA SVĚTOVOU VODÍKOVOU VELMOC. TYTO A DALŠÍ NOVINKY VÁM PŘINÁŠÍME V PRAVIDELNÉM DVOUTÝDENNÍM PŘEHLEDU NOVINEK Z OBLASTI PALIV.


ENERGY-HUB

20. 11. 2020 11:11

Skupina ČEZ spustila preventivní antigenní testování, pomůže hlavně kritické infrastruktuře

Ke stovkám standardních PCR testů přidává ČEZ navíc ještě antigenní testování. Zaměří se především na pracovníky v provozech, které jsou nezbytné pro fungování České republiky. Jako první se nové testování rozjelo na jaderných elektrárnách, následovat budou klasické elektrárny, distribuce a trading.


ČEZ

Contact us

+420 222 513 128
info@sqr.cz

SQUARE Invest & Development a.s.

Ovocný trh 572/11, 120 00 Prague 1
Company registration number: 03864065
TAX ID: CZ03864065

Data Box ID: b24yc3u
SQUARE Invest & Development a.s. is registered in the Commercial Register kept at the Municipal Court in Prague, Section B, 20498