We believe in a better world.
We develop him.

More about us Investment news Contact us

Who we are

We are a dynamic investment company with international background. We cooperate with professionals, major financial investors and banks in asset management. We investing into new technologies, companies with development potential and building a strong and stable capital portfolio combining conservative and dynamic finance tools. We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Our core business is real estate business development and management. We are searching for investment opportunities in the energy sector with a focus on renewable and secondary energy sources, smart technology and energy engineering as well.

What we do

Invest

Investing into new ideas and technologies, companies with economic potential just like into real estate.

Development

Searching for a further development potential at ourselves just like at our partners.

Partnership

We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Consulting

We cooperate with professionals, major financial investors, banks, tax auditors and legal and economic advisors.

Investment news

30. 11. 2021 10:11

Čínské kontejnerové lodě začaly „mizet“. Viníkem je nový zákon

Už tak postižené dodavatelské řetězce čelí dalšímu problému. Lodě v okolí Číny mizí ze sledovacích systémů. Na vině je nový čínský zákon o ochraně osobních údajů.


Seznamzprávy.cz

30. 11. 2021 09:11

Zákon, kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí

_Citace: _413/2021 SB. _Částka: _187/2021 Sb. _Na straně (od-do): _5634 _Rozeslána dne: _19. listopadu 2021 _Druh předpisu: _Zákon _Autoři předpisu: _Parlament _Datum přijetí: _26. listopadu 2021 _Datum účinnosti od: _20. listopadu 2021 _Platnost předpisu: _ANO _Pozn. k úč.:_ _Předpis mění: _100/2001 Sb.413 ZÁKON ze dne 26. října 2021,


enviweb

30. 11. 2021 08:11

Na Slovensku by mala vyrásť najväčšia slnečná elektráreň za 60 miliónov eur

V Jaslovských Bohuniciach zrejme pribudne k dvom jadrovým blokom ďalšia elektráreň. Tentokrát slnečná. Fotovoltická elektráreň Bohunice by mala mať výkon 48 megawattov.


https://www.webnoviny.sk/venergetike

29. 11. 2021 13:11

Austrálie rozšiřuje těžbu zemního plynu. Velká investice čelí enviromentální kritice

Největší australský producent ropy a zemního plynu, společnost Woodside Petroleum, společně se svým partnerem BHP Group schválila projekt na rozvoj plynového pole Scarborough [https://www.reuters.com/markets/us/woodsides-giant-scarborough-lng-project-may-be-last-its-type-russell-2021-11-23/?fbclid=IwAR26jyncDRiukm3dGVCYqmFoPQKn1lhwppRalQrVUzvGyiQsss7s0T-TUEA] a rozšíření zpracovatelského závodu Pluto. Projekt je označován za největší australskou investici do fosilních paliv za poslední desetiletí a je velmi pravděpodobné, že se jedná o poslední svého druhu.


oEnergetice.cz

29. 11. 2021 11:11

České školství má zezelenat. V plánu je zařazení dosud okrajové výuky o klimatu

Zeptejte se středoškoláků, jaký problém je nejvíce pálí, a mnozí vám odpovědí: klimatická změna. Ve škole se o­ ní toho ale podle nedávného průzkumu Člověka v tísni příliš nedozvědí. To by se mohlo změnit. Zástupci učitelů vyjednávají s ministerstvem školství, aby se výuka o změně klimatu stala plnohodnotnou součástí rámcových vzdělávacích programů.


iDnes.cz

29. 11. 2021 00:11

Baterie změní celou energetiku. Evropa bude brzy soběstačná, věří expert

Zatímco 20. století patřilo spalovacím motorům, nynější věk má patřit bateriím. „Všechno, co má spalovací motor, bude nakonec poháněno pomocí baterií. V elektromobilitě je trend jasný, brzy se to začne prosazovat i u těžkých vozidel a v dalších sektorech. Transformace bude rychlejší, než dnes plánujeme,“ říká v rozhovoru pro MF DNES přední expert na skladování energie Bo Normark.


iDnes.cz

28. 11. 2021 11:11

V Evropě sílí hlasy zdůrazňující důležitost jaderných zdrojů pro trh s vodíkem

ZATÍMCO EVROPA POLEMIZUJE [https://oenergetice.cz/energeticka-legislativa-eu/unikly-dokument-eu-specifikuje-podminky-zahrnuti-plynovych-elektraren-ekologickych-investic-zminuje-i-jadro] NAD MOŽNOSTÍ ZAŘAZENÍ INVESTIC DO JADERNÉ ENERGETIKY MEZI UDRŽITELNÉ V PŘIPRAVOVANÉ TAXONOMII, TAK SE JIŽ Z BRUSELU OZÝVAJÍ HLASY, ŽE TRH S VODÍKEM, KTERÉMU EVROPSKÁ KOMISE PŘIKLÁDÁ [https://oenergetice.cz/evropska-unie/evropska-komise-oficialne-sazi-vodik-prijala-dlouho-ocekavane-strategie] VELKÝ VÝZNAM, POTŘEBUJE BEZEMISNÍ ELEKTŘINU Z JADERNÝCH ELEKTRÁREN. VODÍK SE NYNÍ V EVROPĚ VYRÁBÍ V DRTIVÉ VĚTŠINĚ PARNÍM REFORMINGEM ZEMNÍHO PLYNU. TENTO ZPŮSOB JE OVŠEM EMISNĚ VELICE NÁROČNÝ.


https://oenergetice.cz

28. 11. 2021 10:11

Dovážka z USA. Obec Dvorce na Bruntálsku chce odebírat energii z břidlicového plynu

Obec Dvorce na Bruntálsku hledá alternativní energetický zdroj. Město se zhruba třinácti sty obyvateli nemá přivedený plyn a náklady za elektřinu jí rostou. Radnice má zpracovanou studii na využití zkapalněného břidlicového plynu. Zásobník by vznikl u tamního turistického centra. Zkapalněný plyn se ale dováží dováží až z USA. Český rozhlas Ostrava zjišťoval stanoviska k odběru plynu místních lídrů a odborníků.


Irozhlas.cz

Contact us

+420 222 513 128
info@sqr.cz

SQUARE Invest & Development a.s.

Ovocný trh 572/11, 120 00 Prague 1
Company registration number: 03864065
TAX ID: CZ03864065

Data Box ID: b24yc3u
SQUARE Invest & Development a.s. is registered in the Commercial Register kept at the Municipal Court in Prague, Section B, 20498