We believe in a better world.
We develop him.

More about us Investment news Board Information Contact us

Who we are

We are a dynamic investment company with international background. We cooperate with professionals, major financial investors and banks in asset management. We investing into new technologies, companies with development potential and building a strong and stable capital portfolio combining conservative and dynamic finance tools. We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Our core business is real estate business development and management. We are searching for investment opportunities in the energy sector with a focus on renewable and secondary energy sources, smart technology and energy engineering as well.

What we do

Invest

Investing into new ideas and technologies, companies with economic potential just like into real estate.

Development

Searching for a further development potential at ourselves just like at our partners.

Partnership

We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Consulting

We cooperate with professionals, major financial investors, banks, tax auditors and legal and economic advisors.

Investment news

16. 08. 2019 12:08

Miliardový nákup v Německu. ČEZ dal za technologickou firmu Hermos 2,2 miliardy

Expanze ano, ale už žádné rozvodné sítě a elektrárny na Balkáně. ČEZ se nově chce zaměřit na expanzi v oblasti energetických služeb a malých energetických zdrojů. Jen během prvního pololetí odkoupil pět takových firem za celkem 2,65 miliardy korun. Svým objemem je výjimečný nákup německé technologické společnosti Hermos, jejíž pořízení vyšlo na 2,24 miliardy.


euro.cz

16. 08. 2019 08:08

Kupujte ropu za eurá, nie doláre, ponúka ruská Rosnefť

Ruská štátna spoločnosť Rosnefť prvýkrát žiada v tendri prípadných kupujúcich, aby svoje ponuky predložili v eurách.


pravda.sk

16. 08. 2019 00:08

Soud v Polsku zastavil výstavbu elektrárny kvůli ochraně akcionářů

Okresní soud v polské Poznani zamotal hlavu tamním polostátním firmám Enea a Energa. Ty chtějí postavit nový blok uhelné elektrárny Ostroleka v přepočtu za více než 35 miliard korun. Soud ale rozhodnutí o výstavbě na popud ekologů zneplatnil.


Hospodářské Noviny

15. 08. 2019 22:08

Vídeň zavádí klimatické zóny: ročně vznikne 8 000 bytů, které nebudou využívat fosilní paliva

NÁVALY TEPLA, TROPICKÉ NOCI A EXTRÉMNÍ DEŠTĚ – NEJEN VÍDEŇ POCIŤUJE STÁLE VÍCE DOPADY KLIMATICKÝCH ZMĚN. V ROZVÍJEJÍCÍM SE MĚSTĚ JAKO JE RAKOUSKÁ METROPOLE PŘEDSTAVUJE VÝSTAVBA NOVOSTAVEB JEDEN Z CENTRÁLNÍCH NÁSTROJŮ PRO ÚČINNOU OCHRANU KLIMATU. OSM Z DESETI BYTŮ TAK NEBUDE MOCI VYUŽÍVAT FOSILNÍ PALIVA NA VYTÁPĚNÍ, CHLAZENÍ NEBO OHŘEV VODY.


www.eurocommpr.cz

15. 08. 2019 17:08

Studie ukázala, že znovupoužitelné obaly pomáhají budovat brand a přinášejí úspory i loajalitu zákazníků

Ellen Mac Arthur Foundation vydala novou publikaci, která se věnuje zálohovaným obalům. Příručka, která je inspirací jak pro bezobalové obchody tak například pro tuzemské hráče jako je Rohlík či Košík, reaguje na inovační příležitosti v odhadované hodnotě deseti miliard dolarů.


enviweb.cz

15. 08. 2019 15:08

Za dekádu bude jezdit v Česku až 90 tisíc aut na vodík, odhaduje ministerstvo

V České republice by v roce 2030 mohlo jezdit 60 tisíc až 90 tisíc aut na vodíkové články. V současnosti tu kvůli absenci čerpacích stanic nejezdí žádné. Vyplývá to z předpokladu ministerstva průmyslu a obchodu. Česká republika se zavázala ke snižování emisí v dopravě a využívání vodíku má být jednou z možností.


E15.cz

15. 08. 2019 11:08

Z emisních povolenek se stává výhodná investice. Jejich cena stoupla za poslední roky na pětinásobek

Na emisní povolenky hleděli obchodníci s akciemi dlouhé roky skrz prsty. Z nástroje na omezení znečištění ovzduší se teď ale stává jedna z nejvýhodnějších investic na trhu, píše server Wall Street Journal [https://www.wsj.com/articles/once-unpopular-carbon-credits-emerge-as-one-of-the-worlds-best-investments-11565515800]. Jejich cena totiž vzrostla za poslední dva roky celkem pětinásobně a blíží se k rekordním 30 eurům za tunu vypuštěného oxidu uhličitého. Cenu tlačí nahoru hlavně zmenšující se objem povolenek. Roli ale hraje i horké léto v Evropě.


Hospodářské Noviny

15. 08. 2019 10:08

SUEZ snížil kapacitu nové linky spalovny jen papírově, počítá s instalací kotlů schopných jet na vyšší výkon

SPOLEČNOST SUEZ VYUŽITÍ ZDROJŮ A.S. SICE DOPLNILA DOKUMENTACI EIA K ZÁMĚRU CENNZO OSTRAVA O VÍCE INFORMACÍ, VE SKUTEČNOSTI NEZODPOVĚDĚLA ŘADU OTÁZEK, REAGOVALA JEN NA MINIMUM PODSTATNÝCH PŘIPOMÍNEK A POUZE SI HRÁLA S ČÍSLY. NAPŘÍKLAD SNÍŽILA MNOŽSTVÍ SPÁLENÉHO ODPADU ZA ROK Z 20 NA 15 TISÍC TUN, POČÍTÁ VŠAK S INSTALACÍ KOTLŮ PŮVODNÍ VELIKOSTI.


enviweb.cz

Board Information

view information

Contact us

+420 222 513 128
info@sqr.cz

SQUARE Invest & Development a.s.

Ovocný trh 572/11, 120 00 Prague 1
Company registration number: 03864065
TAX ID: CZ03864065

Data Box ID: b24yc3u
SQUARE Invest & Development a.s. is registered in the Commercial Register kept at the Municipal Court in Prague, Section B, 20498