We believe in a better world.
We develop him.

More about us Investment news Contact us

Who we are

We are a dynamic investment company with international background. We cooperate with professionals, major financial investors and banks in asset management. We investing into new technologies, companies with development potential and building a strong and stable capital portfolio combining conservative and dynamic finance tools. We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Our core business is real estate business development and management. We are searching for investment opportunities in the energy sector with a focus on renewable and secondary energy sources, smart technology and energy engineering as well.

What we do

Invest

Investing into new ideas and technologies, companies with economic potential just like into real estate.

Development

Searching for a further development potential at ourselves just like at our partners.

Partnership

We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Consulting

We cooperate with professionals, major financial investors, banks, tax auditors and legal and economic advisors.

Investment news

12. 07. 2020 22:07

Nová zelená architektúra Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ

Viac energie z obnoviteľných zdrojov, menej pesticídov, a lepšia ochrana biodiverzity v poľnohospodárskej krajine. Zelená reforma agropolitiky EÚ sľubuje viac peňazí na ochranu prírody a klímy, ako aj nové pravidlá, ktoré motivujú farmárov na pôde hospodáriť šetrnejšie. (infografika)


euraciv.sk

12. 07. 2020 14:07

Evropská komise oficiálně sází na vodík, přijala dlouho očekávané strategie

Dne 8. července 2020 přijala Evropská komise strategii EU pro integraci energetického systému a strategii EU pro vodík. Zároveň zahájila činnost Evropské aliance pro čistý vodík. Aliance si klade za cíl zavést vodíkové technologie v Evropě ve velkém a zajistit koordinovaný evropský postup.


oEnergetice.cz

11. 07. 2020 13:07

Španělsko plánuje do roku 2040 dekarbonizovat Kanárské a Baleárské ostrovy

Španělsko chce urychlit dekarbonizaci svých dvou hlavních ostrovních celků a to běhěm příštích 20 let. Do 10 let mají domácnostem klesnout náklady na elektřinu o 35 % a do roku 2040 až o 70 %.


oEnergetice.cz

11. 07. 2020 10:07

Německo i Komise vidí budoucnost ve vodíku. Berlín ho chce dovážet, Brusel plánuje obrovské investice

Evropská komise chce do deseti let dát 430 miliard eur na podporu produkce a spotřeby vodíku. Právě vodíkové technologie by měly podle ní pomoci evropskému hospodářství snížit emise skleníkových plynů. Hlavním stoupencem vodíkové strategie je Německo, které momentálně Unii předsedá. Spolková vláda plánuje dovážet obrovské množství takzvaného zeleného vodíku z Afriky.


ČT24

11. 07. 2020 10:07

Německo i Komise vidí budoucnost ve vodíku. Berlín ho chce dovážet, Brusel plánuje obrovské investice

Evropská komise chce do deseti let dát 430 miliard eur na podporu produkce a spotřeby vodíku. Právě vodíkové technologie by měly podle ní pomoci evropskému hospodářství snížit emise skleníkových plynů. Hlavním stoupencem vodíkové strategie je Německo, které momentálně Unii předsedá. Spolková vláda plánuje dovážet obrovské množství takzvaného zeleného vodíku z Afriky.


ČT24

10. 07. 2020 11:07

Novinky v OZE II/VI/2020

V TOMTO PŘEHLEDU SE DOČTETE, ŽE EU PODLE IEA NENÍ NA CESTĚ KE SPLNĚNÍ ENERGETICKÝCH CÍLŮ, ŽE OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE V ČESKU DOKÁŽÍ POKRÝT ZNAČNOU ČÁST SPOTŘEBY I UŠETŘIT A TAKÉ ŽE NĚMOVNA CHCE EFEKTIVNÍ BOJ SE SUCHEM I PODAT ŽALOBU NA POLSKO KVULI DOLU TURÓW.


ENERGY-HUB

09. 07. 2020 21:07

Česká republika chce zlepšit klima. Uzavřena první dohoda o zvyšování energetické efektivity - mezi MPO a ČD Cargo

ZVYŠOVAT ENERGETICKOU ÚČINNOST A SPOTŘEBOVÁVAT MÉNĚ ENERGIE NA PŘEPRAVU. NOVÝ SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÝ ZÁVAZEK FIRMY ČD CARGO. PODNIK HO STVRDIL PODPISEM DOHODY O ZVYŠOVÁNÍ ENERGETICKÉ ÚČINNOSTI S MINISTERSTVEM PRŮMYSLU A OBCHODU (MPO). ČESKÁ REPUBLIKA TAK NAPLŇUJE POVINNOST ULOŽENOU EVROPSKOU SMĚRNICÍ 2012/27/EU, KTERÁ ŘÍKÁ, ŽE SE V LETECH 2021 AŽ 2030 MUSÍ KAŽDÝ ROK USPOŘIT 0,8 % Z KONEČNÉ SPOTŘEBY ENERGIE. CÍLEM JE ZLEPŠIT KLIMA I PROSTŘEDÍ, V KTERÉM ŽIJEME.


MPO

09. 07. 2020 15:07

EU green strategies pay 'insufficient attention' to nuclear, says Foratom

Foratom says it "remains concerned" that the European Commission is paying "insufficient attention" to low-carbon, non-fossil fuel sources of hydrogen, such as nuclear. The EU nuclear trade association was responding to two strategies the Commission released on 8 July for energy sector integration and hydrogen. Foratom said it welcomed the addition of a 'low-carbon hydrogen' category but said its usage should not be limited to the short and medium term.


World Nuclear News

Board Information

view information

Contact us

+420 222 513 128
info@sqr.cz

SQUARE Invest & Development a.s.

Ovocný trh 572/11, 120 00 Prague 1
Company registration number: 03864065
TAX ID: CZ03864065

Data Box ID: b24yc3u
SQUARE Invest & Development a.s. is registered in the Commercial Register kept at the Municipal Court in Prague, Section B, 20498