We believe in a better world.
We develop him.

More about us Investment news Contact us

Who we are

We are a dynamic investment company with international background. We cooperate with professionals, major financial investors and banks in asset management. We investing into new technologies, companies with development potential and building a strong and stable capital portfolio combining conservative and dynamic finance tools. We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Our core business is real estate business development and management. We are searching for investment opportunities in the energy sector with a focus on renewable and secondary energy sources, smart technology and energy engineering as well.

What we do

Invest

Investing into new ideas and technologies, companies with economic potential just like into real estate.

Development

Searching for a further development potential at ourselves just like at our partners.

Partnership

We strive to create long-term relationships with our partners, company owners and their managers.

Consulting

We cooperate with professionals, major financial investors, banks, tax auditors and legal and economic advisors.

Investment news

22. 01. 2020 19:01

Polsko navrhne nová pravidla pro minimální vzdálenost větrných elektráren od obydlí ještě letos

POLSKO PLÁNUJE AKTUALIZACI ZÁKONA ZAVÁDĚJÍCÍHO PRAVIDLA PRO STAVBU VĚTRNÝCH ELEKTRÁREN OD OBYDLÍ A CHRÁNĚNÝCH OBLASTÍ. VĚTRNÉ TURBÍNY NYNÍ MUSÍ BÝT UMÍSTĚNY MINIMÁLNĚ V 10KRÁT VĚTŠÍ VZDÁLENOSTI, NEŽ ČINÍ JEJICH NEJVYŠŠÍ BOD. TOTO PRAVIDLO ZAVEDENÉ V ČERVNU ROKU 2016 TÉMĚŘ ZASTAVILO INSTALACE VĚTRNÝCH ELEKTRÁREN NA PEVNINĚ. PRVNÍ NÁVRH NOVÉHO ZNĚNÍ ZÁKONA BY MĚL BÝT PŘIPRAVEN DO POLOVINY ROKU, PLATIT BY PAK MOHL OD 1. LEDNA 2021.


oEnergetice.cz

22. 01. 2020 16:01

San Diego Zoo and EDF launch battery storage solution

EDF RENEWABLES NORTH AMERICA AND SAN DIEGO ZOO GLOBAL HAVE ANNOUNCED THE OPERATION OF A 1 MW/4MWH BATTERY STORAGE FACILITY LOCATED ON SAN DIEGO ZOO’S PROPERTY IN BALBOA PARK.


renewableenergyworld.com

22. 01. 2020 15:01

Preliminary permit issued for 1,500-MW Salt River Project Indian Spring Pumped Storage Project

The Federal Energy Regulatory Commission has issued a preliminary permit to Pumped Hydro Storage LLC to study the feasibility of the proposed 1,500-MW Salt River Project Indian Spring Pumped Storage Project in Arizona.


renewableenergyworld.com

22. 01. 2020 13:01

Ohlédnutí za 10 lety v OZE a plány do budoucna

Do oblasti obnovitelných zdrojů jsem se dostal v roce 2010, kdy padlo rozhodnutí o výstavbě bioplynové stanice v POOSLAVÍ Nová Ves, družstvu. Nezačalo to hned úplně jednoduše. V obci Nové Vsi měli občané strach ze zápachu a proti výstavbě měli výhrady, které pramenily z negativní reklamy bioplynky ve Velkém Karlově. To byl v té době, obzvlášť na Jižní Moravě, velký problém, jehož výsledkem bylo zpřísnění pohledu úřadů, občanů i legislativy. Dalo nám dost práce přesvědčit lidi, že bioplynka na rostlinnou biomasu a kejdu nesmrdí. Po dvou exkurzích na dvě různé bioplynky, kdy při druhé exkurzi byla silná inverze, se přeci jen podařilo obyvatele obce přesvědčit.


CZ Biom – České sdružení pro biomasu, z.s.

22. 01. 2020 11:01

Titul Nejlepší připravovaný EPC projekt roku 2019 si odnáší ČVUT

ASOCIACE POSKYTOVATELŮ ENERGETICKÝCH SLUŽEB LETOS JIŽ PO DEVÁTÉ VYHLAŠOVALA VÝSLEDKY SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ PŘIPRAVOVANÝ ENERGETICKY ÚSPORNÝ PROJEKT ŘEŠENÝ METODOU EPC. PRVNÍ MÍSTO SI ODNÁŠÍ ČVUT, DRUHÉ PŘIPADLO ÚSTECKÉMU KRAJI A TŘETÍ PŘÍČKU OBSADILA MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 14. ČESTNÉ UZNÁNÍ BYLO PŘIZNÁNO VĚZEŇSKÉ SLUŽBĚ ČESKÉ REPUBLIKY ZA ENERGETICKOU MODERNIZACI V PĚTI VĚZENÍCH PO CELÉ ČR.


22. 01. 2020 01:01

Co změní nová odpadová legislativa v oblasti teplárenství?

Další zajímavé téma konference Dny teplárenství a energetiky 2020: Nově navrhovaná odpadová legislativa jde podle Ministerstva životního prostředí vstříc cirkulární ekonomice. Zatím však končí téměř polovina komunálního odpadu na skládkách a vše nasvědčuje tomu, že se tento stav v dohledné době nezmění.


tzbinfo

22. 01. 2020 01:01

Musíme masivně investovat, abychom dokázali řídit decentralizovanou energetiku

Distribuce elektřiny zažívá revoluci, na jejímž zvládnutí budou záviset stabilní dodávky elektřiny do firem i domácností. Jak zdůrazňuje Martin Zmelík, předseda představenstva ČEZ Distribuce, dodávka elektřiny bude v budoucnosti závislá i na stabilitě datové sítě. A distribuční soustavy si budou muset poradit i s masivním nárůstem výroby elektřiny z decentralizovaných zdrojů, s nástupem elektromobility i akumulace. „Je jasné, že musíme přejít na nový provozní i technologický model, kdy máte relativně nekonečné možnosti, ale omezený čas. 3,8 milionu odběrných míst v pěti velkých regionech jednoduše nemůžete každý rok předělávat na nové technologie. Musíme najít stabilní systém, který bude dávat i ekonomický smysl.“


All for power

21. 01. 2020 17:01

Razie v Mitsubishi. Podezření z manipulací s emisemi dopadlo i na japonskou automobilku

Německá prokuratura vyšetřuje japonskou automobilku Mitsubishi kvůli podezření z manipulace s emisemi naftových vozů.


E15.cz

Contact us

+420 222 513 128
info@sqr.cz

SQUARE Invest & Development a.s.

Ovocný trh 572/11, 120 00 Prague 1
Company registration number: 03864065
TAX ID: CZ03864065

Data Box ID: b24yc3u
SQUARE Invest & Development a.s. is registered in the Commercial Register kept at the Municipal Court in Prague, Section B, 20498